Ten nudny projekt zmieni wszystkie inne łańcuchy blokowe w warstwę 2 Bitcoinu

Niezależnie od tego, czy jesteś posiadaczem Bitcoinów czy nie, musisz poświęcić 5 minut na zapoznanie się z tym projektem, który może zmienić przyszłość Bitcoinów. Załóżmy, że jesteś nie tylko posiadaczem, ale także maksymalistą. W tym przypadku, gratulacje, Bitcoin, który kochasz jest o odzyskanie wszystkiego, co stracił (na przykład, Bitcoin Dominance).

BoringDAO to projekt, którego nazwa może brzmieć nudno, ale obecnie trwają jedne z najbardziej ekscytujących prac. BoringDAO jest kompatybilnym cross-chainowym, zdecentralizowanym protokołem zasobów, a jego najważniejszym produktem jest bBTC (BoringBTC). Zapewniają one Bitcoiners dostęp do wszystkich różnych Defi.

Potrzebujemy programowalnych Bitcoinów
Mimo, że skalowalność i bezpieczeństwo pozwalają Bitcoinowi stać się najpopularniejszą kryptokurrency, programowalny Bitcoin Trader jest wciąż tym, czego społeczność od dawna oczekuje. Społeczność jest chętna do wykorzystania $BTC do udziału w zabezpieczeniu MakerDAO lub do swobodnej wymiany z innymi kryptami w Uniswap.

W ‚wyścigu‘ jest już kilku pionierów: WBTC i RenBTC. Według najnowszych danych (03/10/2020, https://debank.com/ranking/btc), liczba WBTC na Ethereum osiągnęła 92.583, natomiast renBTC wynosi 23.855. Mimo że TVL wydaje się stosunkowo wysoka, w porównaniu z całkowitą liczbą Bitcoinów (18.505.343), zajmuje ona tylko 1/154 z całkowitej liczby USDBTC. Innymi słowy, nawet jeśli APY wynosi 100%-10000% w DeFi, tylko mniej niż 0,6% Bitcoinów wchodzi do sieci Ethereum przez dwie powyższe bramy.

Dlaczego? Powód jest prosty: ludzie potrzebują bezpieczniejszego i bardziej zdecentralizowanego sposobu.

W WBTC, BitGo jest jedynym kustoszem. Ponieważ BitGo jest jedyną instytucją, która przechowuje aktywa użytkowników, może istnieć szansa na jeden punkt awarii. Jeśli chodzi o renBTC, zaproponowali oni genialny pomysł: renVM. Jednak renVM jest nadal na etapie poniżej zera, dlatego też wydaje się, że zespół zarządza obecnie tymi Bitcoinami.

Co zrobi BoringDAO?
BoringDAO zaproponował „mechanizm podwójnego zastawu“. Każdy Bitcoin jest wspierany przez ponad 200% aktywów, w tym jeden prawdziwy Bitcoin (wiele renomowanych instytucji zarządza Multi-sig). Mniej więcej równoważna wartość aktywów ERC-20 jest zablokowana w warstwie kontraktowej (regulowanej przez inteligentne umowy).

Nie ma wątpliwości, że 200%>100%, więc bBTC może być znacznie bezpieczniejsze.

Gdy aktywa bazowe innych zawiniętych BTC będą miały problemy, ich zawinięty token będzie zagrożony. Jednakże, w BoringDAO, nawet jeśli istnieje wydarzenie czarnego łabędzia, warstwa umowy zapewnia dodatkową ochronę.

Wiele osób pyta: Co z efektywnością kapitałową BoringDAO?

Odpowiedź jest wysoka.

Tajemnicą jest nasz mechanizm Double-Pledge:

Posiadacze BTC wpłacają BTC do mennicy bBTC przez tunel bBTC.
Wszyscy członkowie społeczności zastawiają $BOR/inne tokeny ERC-20 na warstwach kontraktowych (100% współczynnik zastawu), aby zbudować bBTC Tunnel.
W międzyczasie społeczność BOR i posiadacze BTC będą sobie wzajemnie pomagać:

Dostawcy zastawów mogą zwiększyć pojemność Tunelu, dzięki czemu więcej bBTC będzie mogło być wybijanych przez tunel. W zamian mogą oni otrzymać 70% opłaty za wybijanie i wypalanie.
Dostawcy zastawów mają dostęp do Boring Farm, które generują wysoką wydajność.
Bodźcami, które napędzają biznes BoringDAO, są zachęty.
Oba programy motywacyjne, Mint Mining Mining i Boring Farm, zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o zapinaniu butów i zapewnieniu walizki użytkowej dla bBTC we wczesnym stadium.

All Blockchains Can Become Layer 2 of Bitcoin
Biznes tego „nudnego“ projektu przebiega bardzo sprawnie: wprowadzenie zachęt i sprawiedliwego podziału pozwala naszej społeczności na rozwój i prosperowanie przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa.

Co więcej, nie tylko w przypadku Ethereum, model ten może działać na większej liczbie łańcuchów blokujących.

W przyszłości, Bitcoin będzie otrzymywał różnego rodzaju funkcje poprzez BoringDAO.

Jeśli BTC chce inteligentnych umów lub wejść do świata DeFi, to wejść do Ethereum.

Jeśli BTC chce wysokiej wydajności, to wpisz Tron i EOS.

Jeśli BTC chce anonimowej transakcji, to wprowadź blokadę z Zero-Knowledge Proof.

BoringDAO jest rozwiązaniem typu „one stop“ dla całego zapotrzebowania!

Kończy się to spektakularną wyobraźnią: wszystkie łańcuchy blokowe (Ethereum, EOS, a nawet Libra) mogą stać się warstwą 2 Bitcoinu.

Nie trać czasu na kłótnie z tymi facetami, którzy wspierają większy blok. Bitcoin powinien przyjąć najbezpieczniejszą warstwę 1, a BoringDAO + warstwa 2 dadzą Bitcoinowi nieskończoną skalowalność.

BoringDAO jest infrastrukturą dla następnego biegu byków Bitcoinów. Z nim można korzystać z ulubionego Bitcoin zapłacić za kawę, jak również uczestniczyć w zdecentralizowanych finansów bez sprzedaży swoje $BTC.

Wniosek
Obecnie dominacja Bitcoinów wynosi 60% całkowitego pułapu rynku kryptokurrency. Oznacza to, że tylko przez samego Bitcoina, ponad 60% całkowitego rynku kryptokurrency cap jest obecnie pomijany w świecie DeFi prowadzonym przez Ethereum, nawet przy pomocy takich projektów jak renBTC i wBTC.

Jeśli ostatecznym celem blockchainu jest decentralizacja przy jednoczesnym połączeniu wszystkiego, BoringDAO będzie ważnym elementem układanki. Powiedzieć, że BoringDAO jest infrastrukturą przyszłości to rażące niedopowiedzenie; BoringDAO jest th